بیمار وفادار

 • اگر میخواهید بیمار، پس از یکبار مراجعه دوباره به شما مراجعه کند و به اصطلاح به شما وفادار باشد باید اقداماتی در برخورد با او انجام دهید.
 • تمام این اقدامات در جهت دلنشین تر کردن روند درمان بیمار با شماست.
 • این اقدامات شامل کارهایی مانند پرسیدن سوال های عمومی علاوه بر سوالات پزشکی از بیمار میشود. با این کار شما یخ رابطه خشک پزشک-بیمار را میشکنید و باعث ایجاد حس راحتی در فرد میشوید.
 • باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر، شما طبق چهارچوب رفتاری خاصی با بیمار برخورد میکنید، دلیل بر این نیست که تمام افراد مرکز درمانی شما نیز این اصول را رعایت میکنند. به همین دلیل بهتر است دستور کاری مشخصی برای تمام پرسنل در این زمینه داشته باشید.
 • علاوه بر آن باید همیشه به صورت رندم رفتار کارکنان با بیماران بررسی شود تا از صحیح انجام شدن کارها اطمینان حاصل كنيد.
 • بیمار در حین مراجعه به پزشک به دلیل مشکلات ایجاد شده در سلامتیش حال روحی خوبی ندارد، به همین دلیل انتقال حس مثبت به او و توضیح روند درمان به ساده ترین نحو ممکن، بسیار در ایجاد حس اعتماد تاثیرگذار است.
 • تمام اين اقدامات در كنار هم باعث ميشود يك بيمار در مراجعه هاي بعدي نيز شما را به عنوان پزشك خود انتخاب كند و بیمار وفادار شما باشد.

نکات کمپین تبلیغاتی دیجیتال حوزه پزشکی

تبلیغات در تمام حوزه ها امری ضروریست. اما دانستن نکاتی در اجرای کمپین های تبلیغاتی، میتواند به شما در بهره وری کمپین کمک کند و از هدر رفت هزینه و زمان جلوگیری کند.

 1. نکاتی که در کمپین تبلیغاتی کلینیک باید به آن توجه کنید عبارتند از:
  مشخص کردن شاخص کمپین:قبل از شروع هرگونه اقدامی، هدفتان را از کمپین مشخص کنید تا در نهایت بتوانید طبق پارامترهای تعیین شده به آنالیز کمپینتان بپردازید.
 2. انتخاب رسانه مناسب:شما باید بتوانید تشخیص دهید که مخاطبانتان در کدام مدیای مجازی حضور و فعالیت بیشتری دارند.
 3. توانایی تبدیل مخاطب جذب شده به مراجعه کننده: شما باید بتوانید مخاطب جذب شده از تبلیغ را قانع کنید تا از خدمات كلينيك شما استفاده کند.
 4. تعریف تبلیغ تعاملی:محتوای تبلیغ شما باید به گونه ای تعریف شود که افراد را به واکنش و تعامل با شما سوق دهد. این اتفاق با محتوای آگاهی بخش بیشتر صورت میگیرد تا تبلیغ خدمات.
 5. همکاری با پزشکان به جای اینفلوئنسرها:همیشه این سوال مطرح میشود که که آیا اینفلوئنسر ها که به قهرمانانی برای مخاطبانشان تبدیل شده اند، در حوزه خدمات پزشکی نیز تاثیرگذار هستند؟ توصیه ما این است که به جای این کار، با کلینیک ها و همکاران پزشکتان در معرفی خدمات یکدیگر همکاری کنید.
 6. صبر داشته باشید:همیشه این را در نظر داشته باشید که بهترین کمپین ها نیز، از ساعت اول برای شما مراجعه کننده به همراه نخواهد داشت.
 7. هم سویی تبلیغ و برند پزشکی شما:در طراحی یک کمپین، پیام و محتوای شما باید با تصویر برند کلینیک یا شخص شما به عنوان پزشک همخوانی داشته باشد.این همخوانی نه تنها در تبلیغ بلکه در کلینیک و رفتار تمام پرسنل شما نیز باید دیده شود.

تبلیغات دهان به دهان در حوزه پزشکی

تبليغات دهان به دهان در حوزه پزشكي:
تحقیقات نشان داده است افراد در انتخاب پزشک به توصیه اطرافیانشان و دیدگاه های اینترنتی بیشتر اعتماد میکنند تا تبلیغات گسترده و هنگفت يك كلينيك.
با این وجود اكثر كلينيك ها از اين نوع تبليغات كه بسيار تاثيرگذار و در عين حال كم هزينه است، غافل ميمانند.
🔸امروزه به دلیل افزایش بستر تبلیغات، چشم افراد به دیدن آن ها عادت کرده است و تاثیرگذاری کمتری دارند. شما با رعایت نکاتی میتوانید به راحتی از تبلیغات دهان به دهان مراجعه کنندگان خود بهره مند شوید.

 1. متفاوت بودن:همیشه از یکسان بودن با رقبا بیزار باشید و به مخاطب دلیلی برای به خاطر ماندن دهید تا بعدا درباره شما صحبت کند.
 2. ایجاد حس ارزشمند در بیمار:به بیمار حس خاص بودن دهید. این ارزش میتواند مادی یا معنوی باشد.
 3. به رخ کشیدن نقاط قوت: برتری های خود را به مخاطب نشان دهید تا او هم بتواند به دیگران برتری های شما را معرفی کند.
 4. ترغیب بیمار به معرفی:شما میتوانید خدمات یا پیشنهاداتی مانند ویزیت رایگان و … را به بیمار ارائه دهید و به او دلیلی برای معرفی خود به دیگران دهید.

در نهايت قدرت اين نوع بازاريابي را دست كم نگرفته و به صورت طبيعي و تقويت شده از آن استفاده كنيد.

چگونگی تبدیل بازدید کننده سایت به مراجعه کننده کلینیک :

برخی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که باید شما در مورد این مورد در نظر داشته باشید عبارت است از:

 1. در نظر گرفتن نتیجه کار 
 2. اطلاعات به روزا
 3. تصاویر مناسب
 4. در دید بودن آدرس

 

 

جهت مشاهده کامل مقاله کلیک کنید.

کلمات کلیدی تاثیرگذار در پزشکی را بشناس :

یک پزشک باید بتواند از کلمات کلیدی تاثیرگذار در پزشکی استفاده کند و با این کلمات آشنایی لازم را داشته باشد. هر پزشکی بنابر تخصصی که دارد از کلمات خاصی استفاده می کند و به بیمار هم آن دسته از کلمات کلیدی را معرفی می کند. آیا شما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چرا قادر نیستید نسخه پزشک را بخوانید، به این دلیل که از مخفف ها و اصلاحات خاصی استفاده می نماید. پزشکان و متخصصان بسیاری که در حوزه های متنوع فعالیت می کنند کنند کلمات کلیدی تاثیرگذار در پزشکی دارند که شما می توانید با برخی از آنها آشنا شوید.  

معرفی کلمات کلیدی تاثیرگذار در پزشکی :

بیشتر اصلاحاتی که در علم پزشکی توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد خارجی می باشد و شما به همین دلیل است که به خوبی معنای آنها را متوجه نمی شوید.کلمات کلیدی تاثیرگذار در پزشکی در مورد بسیاری از بیماری ها اطلاعات زیادی ارائه می دهد و شما زمانی که جواب آزمایشات خود را مطالعه می کنید می توانید این مسئله را به خوبی متوجه شوید که هر یک از کلمات کلیدی به کار برده شده توسط پزشک معنای خاصی دارد.
بسیاری از دستورالعمل هایی که پزشک در نسخه می نویسد را شما نمی توانید به خوبی متوجه شوید و این دستورالعمل ها را تنها افرادی که با این کلمات و زبان آشنایی دارند می توانند مطالعه کنند. شما در دفترچه پزشکی خود اصطلاحات زیادی را می توانید مشاهده کنید که پزشک از آنها در شرایط خاصی استفاده می کند. اگر شما می خواهید به خوبی با انواع کلمات کلیدی آشنایی داشته باشید باید در مورد هر یک از آنها که مشاهده می کنید اطلاعات کافی جمع آوری کنید و یا اینکه با هر یک از آنها آشنایی کافی به دست آورید.

اقدامات پزشک برای حضور پزشک در internet network :

 1. ردپای مجازی در نظر گرفته شود
 2. سرقت نکردن محتوا
 3. در نظر گرفتن شان و منزلت طبابت
 4. احترام گذاشتن به قوانین شبکه های اجتماعی
 5. کاهش سکوت کردن بهتر از پاسخ دادن است
 6. هر مطلبی نباید به اشتراک گذاشته شود

   

 

جهت مشاهده کامل مقاله کلیک کنید.

مزیت هایی در مورد اهمیت داشتن وبلاگ برای سایت کلینیک :

امروزه بدون شک شما مطالب زیادی در مورد بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا شنیده اید و از اهمیت آن هم اطلاع دارید. تولید محتوا یکی از بهترین راهکارهایی می باشد که شما می توانید در حوزه کسب و کار خود از آن استفاده کنید. برخی از مهمترین مزیت هایی که وجود دارد عبارت می باشد از:

 • به دست آوردن نیاز روز

 • افزایش سئو سایت
 • افزایش ترافیک سایت و جذب مراجعه کننده
 • اطلاع رسانی به مراجعه کنندگان

 

 

برای مشاهده کامل مقاله کلیک کنید.

اینکه شما به عنوان منشی کلینیک و یا مطب بتوانید با روش های تبدیل تماس تلفنی به مراجعه بیمار آشنایی داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در این مورد اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از نکات بسیار مهمی که شما باید با آن آشنایی داشته باشید این است که با اصول صحبت کردن و جواب دادن تلفن بیماران آشنایی داشته باشید. در این صوت بدون شک می توانید با تبدیل تماس تلفنی به مراجعه بیمار مواجه شوید، در ادامه برخی از مهمترین راهکارهایی که باید برای این کار انجام دهید را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد افزایش پیدا کند.

راهکارهایی برای تبدیل تماس تلفنی به مراجعه بیمار :

 1. تعداد بوق های تلفن

 2. لحن و بلندی صدا 
 3. به بیمار نه نگویید
 4. زمان قطع کردن تلفن
 5. نوبت دهی
 6. پیگیری

جهت مشاهده کامل مقاله کلیک کنید.

کاهش هزینه تبلیغات در حوزه درمان

بسیار دیده شده است که کلینیک ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به خاطر اشتباهات تبلیغاتی و پرداخت هزینه تبلیغات سنگین به ورطه نابودی رفته اند. این اتفاق به شکل عمومی می تواند برای هر نوع تجارت و کسب و کاری بیافتد. حتی در حوزه درمان و پزشکی نیز باید به تناسب هزینه تبلیغات و میزان درآمد دقت داشت. فارغ از این مسئله هر چه قدر هزینه تبلیغات منطقی تر و بهینه تر اتفاق بیفتد در واقع سود شما بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است راهکارهایی برای کاهش هزینه های تبلیغاتی پیدا کنیم.

راهکارهایی برای کاهش هزینه تبلیغات

 1. به تبلیغات محتوا محور و درونگرا روی بیارید
 2. هر بیمار، یک بنر تبلیغاتی
 3. بیماران و مخاطبان خود را بشناسید

برای مشاهده کامل مقاله راهکارهایی برای کاهش هزینه تبلیغات در حوزه درمان  کلیک کنید.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است