متخصص اطفال

متخصص اطفال کیست؟

متخصص اطفال کیست ؟

متخصص اطفال یکی از پزشکانی می باشد که در زمینه مراقبت های پزشکی به کودکان تخصص بسیار زیادی دارد. کار اصلی آنها این است که سلامتی نوزادان، کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار دهند و بیماری آنها را با استفاده از روش های مشخص شده درمان کنند. آنها آزمایش های تشخیصی خاصی را از کودکان و نوزادان می گیرند تا علت بیماری شان را تشخیص داده و وضعیت شان را متوجه شوند.

متخصص اطفال می تواند به والدین در مورد رژیم های غذایی کودکان و نوزادان توصیه هایی را ارائه دهد تا آنها رشد مناسبی داشته باشند. برخی از کودکان و نوزادانی که بیماری های خاصی دارند باید برای درمان به متخصص مراجعه کنند تا بیماری های آنها  به مرور زمان درمان شود. از آنجایی که سلامت جسمی نوزادان و کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد باید پزشک هم در این زمینه تخصص کافی داشته باشد.

وظایف متخصص اطفال :

متخصص اطفال وظایف متنوعی بر عهده دارد که برخی از آنها عبارت می باشد از :

  1. کودک را به خوبی مورد معاینه فیزیکی قرار می دهند تا از هر نظر سیستم بدن کودک مورد ارزیابی قرار بگیرد.
  2. زدن واکسن به کودکان یکی از مهمترین دغدغه هایی می باشد که بسیاری از والدین دارند ولی فردی که در این زمینه تخصص دارد می تواند به بهترین نحو ممکن واکسن نوزادان و کودکان را بزند.
  3. این مسئله که رشد کودک سیر طبیعی خود را طی می کند اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل از دیگر وظایف متخصص اطفال این است که سیر طبیعی رشد کودک را مورد بررسی قرار دهد.
  4. بیماری ها و عفونت هایی که کودکان و نوزادان به آنها دچار می شوند را باید به بهترین نحو ممکن بتواند درمان کند.
  5. اطلاعاتی در مورد تغذیه و نحوه دادن غذا به نوزادان و کودکان را به والدین ارائه دهد.

برای مشاهده مقالات تخصصی اطفال کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × = 3

دکمه بازگشت به بالا