متخصص دندانپزشکی ترمیمی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی کیست؟

متخصص دندانپزشکی ترمیمی کیست؟

دندانپزشکی ترمیمی (Restorative dentist) یکی از پزشکانی می باشد که بیماری های دندان و دهان را به خوبی می تواند تشخیص دهد. دندانپزشکی که بیماری های دهان و دندان شما را درمان می کند می تواند یک برنامه ترمیم دندان های پوسیده را به شما ارائه دهد تا با استفاده از آن روش دوره های درمانی خود را تکمیل کنید.

 این برنامه ها و روش های درمانی هم برای آن دسته از دندان هایی که از دست رفته است بسیار مناسب می باشد. در حالت کلی باید بدانید که متخصص دندانپزشکی ترمیمی از 4 نوع مواد اولیه برای درمان و ترمیم دندان ها استفاده می کند. در گذشته از فلز های متنوعی برای پر کردن دندان استفاده می شده است که اکنون دیگر آن مواد مورد استفاده قرار نمی گیرد.  هر یک از موادی که پزشک از آنها استفاده می کند ویژگی های متنوعی دارد و در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های متنوعی که متخصص دندانپزشکی ترمیمی از آنها استفاده می کند :

شما بسته به مشکلی که دندان هایتان دارد متخصص دندانپزشکی ترمیمی از روش های متنوعی برای ترمیم آنها استفاده می کند. برخی از مهمترین این روش ها عبارت است از :

  1. پر کردن دندان ها با پروتز یکی از مهمترین و روش هایی می باشد که پزشک از آنها استفاده می کند.
  2. روکش های ونیر امروزه یکی از بهترین روکش هایی می باشد که افراد از آنها استفاده می کنند. بسیاری از افراد برای زیباتر نشان دادن دندان های خود از این روش درمانی استفاده می کنند.
  3. تاچ ها و پل های دندان از دیگر روش های ترمیم دندان به شمار می رود.
  4. اینله دندان و آنله دندان یکی از دیگر روش های ترمیمی می باشد که متخصص دندانپزشکی ترمیمی از آن استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 82 = 90

دکمه بازگشت به بالا