اورولوژیست

متخصص اورولوژیست کیست؟

متخصص اورولوژیست کیست؟

فردی که متخصص اورولوژیست می‌باشد، به راحتی با روش‌های درمانی ویژه‌ای که دارد می‌تواند، بیماری‌های دستگاه ادراری در خانم‌ها و آقایان را درمان کند. در برخی از موارد که امکان دارد بیماری افراد شدت زیادی داشته باشد متخصص اقدام به جراحی فرد بیمار می‌نماید. اما به طور کلی متخصص اورولوژیست برای درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی آقایان و بیماری‌های دستگاه اداری از روش‌های درمانی دیگری مانند قرص ها استفاده می‌نماید.

در برخی از مواردی که بیمار نیاز به جراحی دارد پزشک می‌تواند سرطان را درمان کند و یا اینکه انسداد دستگاه ادراری را باز نماید. پزشکانی که تخصص اورولوژیست را دریافت کرده‌اند به طور معمول در کلینیک‌های خصوصی، بیمارستان‌ها، و مراکز اورولوژی فعالیت می‌کنند.

وظایف متخصص اورولوژیست :

فردی که متخصص اورولوژیست می‌باشد می‌تواند هر بخشی از سیستم بدن را درمان کند که وظایف او عبارت است از:

  1. برخی از اندام‌ها هستند که مواد زائد خون را فیلتر کرده‌اند و به همین دلیل ادرار زیادی تولید می‌نمایند. این اندام‌ها به وسیله پزشک درمان می‌شود.
  2. حالب‌ها لوله‌هایی هستند که از طریق آن‌ها ادرار از کلیه فرد به درون مثانه منتقل می‌شود، پزشک می‌تواند این لوله‌ها را درمان کند.
  3. مثانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه ادراری می‌باشد که در برخی از موارد سیستم کارکرد آن با مشکل مواجه می‌شود. متخصص اورولوژیست می‌تواند مشکل این بخش را به خوبی درمان کند.
  4. پیشابراه یکی از دیگر بخش‌های دستگاه ادرار بدن است که ادرار به وسیله آن از مثانه خارج می‌شود. در برخی از مواقع امکان دارد این بخش دچار مشکل شود که باید پزشک با استفاده از روش‌های درمان آن را درمان کند.

برای مشاهده مقالات تخصصی اورولوژی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× 2 = 12

دکمه بازگشت به بالا