متخصص گوش، حلق و بینی

متخصص گوش،حلق و بینی کیست؟

متخصص گوش،حلق و بینی کیست؟

متخصص گوش،حلق و بینی (Ear, nose and throat specialist) یکی از پزشکانی می باشد که در زمینه مراقبت های پزشکی و تشخیص دادن آنها که مربوط به گوشی، بینی و حلق باشد تخصص دارد. این پزشک تمرکز گسترده ای روی بیماری هایی که مربوط به حنجره، گلو و بینی می باشد دارد و می توانید تمامی آنها را درمان کند. دوره های درمانی که این پزشک گذرانده است در حوزه علوم ارتباطی هم بوده که درمان گفتاری و شنیداری را هم انجام می دهد. یک ENT می تواند تمامی اختلالاتی که مربوط به کم شنوایی، اختلال ناتوانی، حفظ تعادل و … می باشد را درمان کند. وظایفی که این پزشک بر عهده دارد متنوع می باشد و به همین دلیل تخصصی که می خواهد دریافت کند نیاز به دانش و مهارت زیادی دارد.

وظایف متخصص گوش،حلق و بینی :

پزشکی که متخصص گوش،حلق و بینی می باشد مانند بسیاری از پزشکان دیگر وظایف زیادی به درمان بیماری های بیماران خود بر عهده دارد. برخی از افرادی که می خواهند جراحی پلاستیک بینی انجام دهند باید نزد این پزشک بروند. پزشک بعد از معاینه های اولیه تشخیص می دهد که آیا آنها می توانند جراحی پلاستیک انجام دهند و یا اینکه جراحی برای آنها گزینه مناسبی نمی باشد.

برخی از افرادی که به دنبال علت سردردهای میگرنی خود می باشند می توانند برای درمان کردن آنها نزد ENT مراجعه نمایند. تمامی مشکلاتی که در سیستم شنوایی، بویایی، شنیداری و .. به وجود می آید را این پزشک می تواند با بهترین روش های درمانی درمان نماید. ساختار مربوط به گوش، حلق و بینی پیچیدگی های بسیار زیادی دارد که پزشک باید به خوبی با تمامی این ساختارها آشنایی داشته باشد تا در صورت لزوم آنها را روش های متنوع درمان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× 6 = 42

دکمه بازگشت به بالا