متخصص زنان و زایمان

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان کیست ؟

متخصص زنان و زایمان (Obstetricians) پزشک یاست که در زمینه بارداری، سیستم تولید مثل زنان، زایمان و بیماری هایی که با آن مرتبط است تخصص دارد. اگرچه که بسیاری از پزشکان دیگر هم می توانند نوزادان را به دنیا بیاورند و مراقبت های بعد از بارداری را هم به پزشکان بگویند. امروزه به دلیل مشکلات بسیاری زیادی که که خانم ها دارند و به بیماری های متنوعی دچار می شوند باید به Obstetricians مراجعه کنند. این پزشک می تواند با استفاده از روش های متنوع بیماری شما را درمان نماید و هر یک از مشکل و بیماری که شما دارید را بازگو کند.

وظایف متخصص زنان و زایمان (Obstetricians ) چیست ؟

متخصص زنان و زایمان (Obstetricians) وظایف متنوعی بر عهده دارد که آنها عبارت است از :

  1. در طول زایمان شما اتفاقات زیادی رخ می دهد که پزشک می تواند تمامی این اتفاقات را برای شما بیان کند تا از آنها اطلاعات کافی داشته باشید.
  2. برخی از خانم هایی که در دوران پریودی خود دچار مشکل می شوند، پزشک می تواند با ارائه مصرف دوره ای دارو بیماری آنها را درمان نماید. در واقع باید بدانید زمان دیر انداخت پریودی و یا زود افتادن آن از جمله خطراتی است که باید آن را جدی بگیرید.
  3. در دوره بارداری امکان دارد مارد با مشکلاتی مواجه شود که Obstetricians می تواند آن مشکلات را به طور کلی درمان نماید. عفونت ها و اختلالاتی که مادر امکان دارد در این دوران به آن دچار شود را پزشک مورد بررسی قرار می دهد و آنها را درمان می کند.
  4. هر پرسشی که شما در مورد دوران بارداری خود و اقدامات لازم در این دوره داشته باشید را پزشک می تواند به بهترین نحو ممکن مدیریت و کنترل کند.

جهت مشاهده مقالات مرتبط با زنان و زایمان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 22 = 30

دکمه بازگشت به بالا