اخبار

13 ایده و محصول در حوزه هوش مصنوعی و سلامت برگزیده شدند

حمید مظاهری رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درباره حوزه هوش مصنوعی و سلامت گفت:

در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت ۲۰۸ محصول و ایده حضور داشتند که با بررسی هیات داوران ۱۳ محصول و ایده برگزیده شدند.

به گزارش طب مارکتینگ و نقل از خبرنگار مهر، وی در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت که صبح امروز (۲۴ آبان ماه) در محل سالن اجلاس سران کشور برگزار شد با اشاره به اینکه حفظ سلامت به عنوان یک تکلیف برای نظام سلامت است و این موضوع باعث می‌شود تا به سمت فناوری‌های روز برویم گفت:

یکی از مقوله‌های حوزه فناوری الکترونیک سلامت موضوع هوش مصنوعی است که با اجرایی شدن این موضوع در سلامت، وظایف ما را در حوزه سلامت سبک می‌کند و یکی از آن‌ها حوزه شهروندی است؛ یعنی هوش مصنوعی چطور می‌تواند نیازی که شهروندان در حوزه سلامت و خدمات دارند را رفع کند، بخش‌های دیگر مربوط به ارائه‌دهندگان خدمات و حوزه کلان سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در بخش سلامت است.

او افزود:

این رویداد با کمک مرکز ملی فضای مجازی که آغاز کننده استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سلامت بود، برگزار شد و در محورهای خودمراقبتی، تداخلات دارویی و بیماری‌های قلبی و عروقی قدم‌هایی برداشته شد.

هوش مصنوعی چه تغییراتی در آینده پزشکی ایجاد می‌کند؟

مظاهری همچنین گفت:

در این رویداد ۲۰۸ محصول و ایده طی فراخوانی که انجام شد، ارائه شد. ۶۰ درصد مجموعه‌های مشارکت کننده مربوط به افراد حقیقی و ۴۰ درصد مربوط به شرکت‌های حقوقی هستند و با داوری ۱۳ محصول و ایده بر اساس این که محصول چقدر مورد نیاز کشور است و چقدر کارایی دارد برگزیده شدند.

رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت صبح امروز با حضور امین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

80 + = 87

دکمه بازگشت به بالا