مطالب آموزشی

نکات مهم تولید محتوا برای وبلاگ دندانپزشکی

اگر مطب دندانپزشکی شما پایگاه مشتریان مورد نظر را به دست نیاورده است، ممکن است مخاطبان اشتباهی را هدف قرار دهید یا وبلاگ خود را به روشی ناکارآمد اداره کنید. با این وجود، برای اصلاح اشتباهات و اجتناب از آنها در آینده، هرگز دیر نیست. در این مقاله نحوه راه اندازی یک  وبلاگ دندانپزشکی و اینکه چه موضوعات دندانپزشکی در وب سایت شما ضروری است بحث خواهد شد. از این نکات و ترفندها برای بهبود حضور خود در دنیای آنلاین استفاده کنید.

طراحی وبسایت پزشکی

چگونه یک وبلاگ دندانپزشکی ایجاد کنیم؟

مخاطبان شما قطعا از خواندن موضوعات جالب وبلاگ دندانپزشکی که حاوی اطلاعات ارزشمند و نظر تخصصی شما هستند، قدردانی خواهند کرد. برای یک دندانپزشک جدید به ویژه مهم است که دانش و تجربه به دست آمده در طول سال ها کار در صنعت دندانپزشکی را اثبات کند.

با این حال، گفتن آن آسان تر از انجام آن است. بسیاری از دندانپزشکان هیچ سرنخی از موضوعات وبلاگ دندانپزشکی ندارند و آیا بیماران واقعاً به یادگیری بیشتر در مورد بهداشت دهان و دندان علاقه مند هستند. به همین دلیل است که وظیفه شما به عنوان یک دندانپزشک این است که به آنها ثابت کنید که اشتباه می کنند و آنها را متقاعد کنید که مسائل بهداشتی دندانی وجود دارد که قبلاً درباره آنها نشنیده اند.

برای جلب توجه و جذب مخاطب، باید بدانید که مردم معمولاً چه چیزی را جستجو می کنند و می خواهند در مورد آن بیاموزند. بر اساس سؤالات آنها، شما محتوای خود را مطابق با آن تنظیم می کنید و همچنین شروع به کار روی سئوی محلی خود (بهینه سازی موتور جستجو) می کنید.

سئوی محلی باید بخشی از تجارت روزمره شما باشد زیرا به شما کمک می کند دندانپزشکی خود را در رتبه بندی گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود حضور آنلاین خود، تحقیق درباره کلمات کلیدی است که مردم در منطقه شما به دنبال آن هستند و سپس آنها را در محتوای خود قرار دهید.

نکات تولید محتوا برای وبلاگ دندانپزشکی

هنگامی که بدانید چه کلمات کلیدی را باید هدف قرار دهید و مخاطبان اصلی شما چه کسانی هستند، می توانید شروع به نوشتن وبلاگ خود کنید. بدیهی است که موضوعات زیادی برای بحث وجود دارد، اما ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه سبک نوشتاری را می خواهید دنبال کنید. در اینجا چند ایده برای  وبلاگ دندانپزشکی آورده شده است:

 • آموزشی: اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که برای بیمارانتان هم ارزشمند و هم کاربردی است، مانند:
 1. بیماری لثه چیست و چگونه از بروز آن جلوگیری کنیم؟
 2. علل از دست دادن دندان
 • فهرست سازی کنید. این نوع پست وبلاگ بسیار محبوب است و اطلاعات زیادی را در یک مکان ارائه می دهد و به بیمار اجازه می دهد تا به سرعت صفحه را مرور کند اما همچنان حقایق مفیدی را یاد بگیرد، مانند:
 1. 10  دلیل برای پوسیدگی دندان
 2. کارهایی که نباید بعد از کشیدن دندان عقل انجام داد
 • مصاحبه. با موافقت بیمار خود، مصاحبه ای انجام دهید یا یکی از کارمندان خود را برای صحبت در مورد درمان دندان های از دست رفته یا هر موضوع دیگری که به دندانپزشکی مرتبط است، دعوت کنید. مخاطبان خود را تشویق کنید تا در مورد آنچه که دوست دارند در مورد آن بیاموزند نظر بگذارند و مقاله ای در مورد آن تهیه کنند، به عنوان مثال:
 1. توصیفات از تجربه مطب شما از بیماران قبلی
 • پست سلسله ای. این نوع پست‌های وبلاگ ممکن است نیاز به برنامه‌ریزی و آمادگی بیشتری داشته باشد، زیرا شما باید در مورد یک مورد یا موضوع خاص تحقیق کنید و موضوعات مرتبط را در مورد آن پوشش دهید. به عنوان مثال، می توانید در مورد مراقبت های دندانی برای بیماران یا عمل دندانپزشکی برای دندانپزشکان آینده، به عنوان مثال:
 1. هر آنچه که باید در مورد سلامت دهان و دندان بدانید
 • مرور. یکی دیگر از ایده های عالی برای وبلاگ دندانپزشکی این است که محصولاتی را که در مطب شما استفاده می شود بررسی کنید. همراه با نظر حرفه ای شما، به افزایش فروش و جلب اعتماد بیماران احتمالی برای استفاده از خدمات شما کمک می کند. به عنوان مثال، می توانید در مورد:
 1. 10 چیز ضروری برای حفظ سلامت دهان و دندان
 2. 5 محصول برای بهبود سلامت دندان
 • سوالات متداول خوب است که بیماران را درگیر کنید تا از شما سؤال بپرسند و در صفحه اجتماعی خود فعال باشید. با این حال، می‌تواند زمان زیادی را صرف کند و حواس پرسنل شما را از تمرکز بر آنچه واقعاً در تجارت روزمره مهم است منحرف کند. بنابراین، ما به شما توصیه می کنیم سوالات متداول را آماده کنید که به راحتی برای هر شخصی که در مورد خدمات شما فکر می کند در دسترس باشد، مانند:
 1. سوالات متداول در مورد درمان دندانپزشکی
 2. سوالات متداول در مورد آنچه که باید یک روز قبل از عمل انجام دهید
 • مقدماتی. آخرین اما مهم ترین ایده وبلاگ دندانپزشکی این است که کارکنان خود را به مخاطبان خود معرفی کنید. خوب است نشان دهید که هر دندانپزشکی که با شما کار می کند یک متخصص حرفه ای و صنعتی است. می توانید وبلاگی به سبک پرسش و پاسخ تهیه کنید.

وبلاگ نویسی زمان بر است و در عین حال در ایجاد قدرت آنلاین و جلب اعتماد مخاطبان برای استفاده از خدمات شما مؤثر است. تمرین خوبی است که حداقل یک بار در هفته مقالات  وبلاگ دندانپزشکی را ارائه دهید و فقط اطلاعات معتبر را نقل قول کنید.

با ایده گرفتن از این موارد و ارائه مداوم محتوای ارزشمند، جذاب و آموزنده، می توانید یک وبلاگ دندانپزشکی موفق ایجاد کنید که خوانندگان را جذب و حفظ کند و در عین حال قدرت شما را در صنعت دندانپزشکی تثبیت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

60 + = 65

دکمه بازگشت به بالا