اخبار

سامانه یکپارچه تبلیغات امور پزشکی رسما آغاز به کار کرد

تبلیغات پزشکی و حوزه مراقبت‌های بهداشتی همیشه آسان نیست زیرا شما اغلب باید در مورد موضوعات حساس صحبت کنید. در نتیجه، بسیاری از کلینیک های پزشکی مشتاق یافتن و انتخاب جدیدترین استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغات هستند. تبلیغات پزشکی موثر روابط قوی تری بین بیماران و پزشکان ایجاد می‌کند پس باید بهترین راه را برای تبلیغات امور پزشکی پیدا کنید. اخیرا خبرهایی مبنی بر راه اندازی سامانه  تبلیغات امور پزشکی در کشور (سیتا) منتشر شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

دکتر شیرین شجاعی مدیر کل نظارت، ارزشیابی و اعتبار بخشی سازمان نظام پزشکی کشور از آغاز به کار رسمی سامانه تبلیغات امور پزشکی (سیتا) در بستر parvaneh.irimc.org به منظور استفاده اعضای جامعه پزشکی خبر داد.

وی با اشاره به این که یکی از اهداف اداره کل نظارت پویاتر و اجرایی تر شدن دستورالعمل ها و آیین نامه های موجود  بوده است، اظهار داشت:

تغییرات متعددی در دستورالعمل تبلیغات در سال های ۹۷ و ۹۹ اتفاق افتاده و مستنداتی از جمله شیوه نامه صدور مجوز تبلیغات، خدمات مجاز تبلیغات جهت 5 رشته و همچنین عناوین مجاز تخصص و فوق تخصص تدوین و ابلاغ شدند.

در ادامه کار با توجه به لزوم صدور انواع مجوزهای تبلیغات امور پزشکی شامل رسانه های دیداری و شنیداری، محیطی، بنر افتتاحیه، پیامک و فضای مجازی الزامات آن در دستورالعمل سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.

دکتر شیرین شجاعی با اشاره به این که بر اساس تغییرات رخ داده در این دستورالعمل، کمیته مرکزی تبلیغات موضوع ماده ۳۸، با هدف خدمت رسانی هرچه بیشتر به اعضا، ملزم به ساماندهی فضای تبلیغات و تسهیل فرآیند شد، ادامه داد:

کمیته مرکزی تبلیغات به استناد ماده 6 موظف به طراحی سامانه تبلیغات امور پزشکی (سیتا)  شد که این سامانه در سال ۱۴۰۰ به صورت پایلوت و سپس از ابتدای مرداد ماه ۱۴۰۱ به صورت رسمی و سراسری کار خود را آغاز نمود.

این سامانه در حال حاضر در بستر آشنای parvaneh.irimc.org به منظور استفاده اعضای جامعه پزشکی قرار داده شده است.

به گفته وی هدف از طراحی این سامانه امکان ثبت، بررسی، پرداخت تعرفه و صدور مجوز به صورت آنلاین بوده به گونه ای که تمامی مراحل  کار به طور کامل برای متقاضی و کارشناسان قابل مشاهده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد:

هماهنگی های انجام شده در بخش های مختلف از جمله اداره کل فناوری اطلاعات سازمان نظام پزشکی و پیرو درخواست ارگان های مختلف در خصوص تسهیل استعلام و صحت آزمایی تبلیغات موجود در سراسر کشور، امکانی فراهم شده است تا مجوز تبلیغات صادره در سایت سازمان نظام پزشکی (قسمت جستجوی پزشک) قابل مشاهده بوده و حتی مخاطبین عام نیز بتوانند صحت مندرجات موجود در محتوای تبلیغات اعضاء را بررسی نمایند.

از آن جا که هدف این طرح ساماندهی هرچه بیشتر فضای تبلیغاتی امور سلامت و کوتاه شدن دست مداخله گران بوده است ، صمیمانه تقاضا داریم تا تمامی اعضاء سازمان نظام پزشکی شامل صاحبان مطب، دفاتر کار و موسسین درمانگاه ها، بیمارستان ها و غیره جهت انجام هرگونه تبلیغات امور سلامت نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند.  بدیهی است موفقیت این طرح و برخورد مفید با خاطیان بدون همکاری اعضای جامعه پزشکی میسر نخواهد بود.

منبع: irimc.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × = 25

دکمه بازگشت به بالا