بازاریابی

بازاریابی سلامت چیست؟

بازاریابی سلامت چیست؟

همانطور که می دانید دنیای اقتصاد و کسب و کار به عامل مهمی به نام مشتری یا همان مخاطب وابسته است. هر کسب و کار کوچک یا بزرگی برای این که بتواند در این دنیا حیات داشته باشد باید بتواند مشتری و مخاطب مناسب خود را پیدا کند. مشتری در معنای عام آن در دنیای اقتصاد بازار گفته می شود. از این رو پیدا کردن مشتری مفهوم بزرگی به نام بازاریابی را در پی خواهد داشت. در حوزه های مختلف کسب و کار روش های مختلفی را می توان برای بازاریابی در نظر گرفت اما یکی از حوزه هایی که می تواند روش هایی کاملاً متفاوت نسبت به سایر کسب و کارها داشته باشد، حوزه درمان و سلامت می باشد. در واقع در این بازاریابی باید راه دیگری را نسبت به سایر انواع بازاریابی ها طی کند.

علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است. شما در بقیه انواع بازاریابی ها با هزاران دلیل و مدرک می خواهید مخاطب را مجاب کنید که به شما اعتماد کند. اما اگر شما همین روش را به عنوان بازاریابی سلامت انجام دهید به مخاطب خود این موضوع را گوشزد می کنید که مریضی شما آرزوی ماست و این بدترین نوع از تبلیغات پزشکی ممکن می تواند باشد.

بازاریابی سلامت و یک بازی برعکس

در بازاریابی سلامت باید یاد بگیرید که برعکس بقیه انواع کسب و کارها بازی کنید. در کلام بهتر شما به مخاطب باید اینگونه القا کنید که اصلا دوست ندارید آن ها مریض شوند تا به شما مراجعه کنند. این یعنی دادن هدف اصلی به مخاطب. اما واقعیت این است که مخاطب باز مریض می شود و این که از بیماری دور بماند تقریباً غیر ممکن است. بنابراین وقتی شما بتوانید هدف خودتان را با هدف مخاطب در بازاریابی سلامت تطبیق دهید یعنی برنده اصلی بازی هستید. بنابراین در دید اول شما مخاطب را مجبور به استفاده از خدمات خود نمی کنید، بلکه به آن القا می کنید اگر از خدمات شما استفاده کند دیگر نیازی به آن ها نخواهد داشت و این بزرگترین هدف در بازاریابی سلامت می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 24 = 27

دکمه بازگشت به بالا