اخبار

شناسایی شبکه متخلف صدور پروانه طبابت

اخیرا شبکه متخلف صدور پروانه طبابت شناسایی شده است و خبرگزاری تسنیم در این باره نوشت:

سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی از شناسایی شبکه صدور مجوزهای غیرقانونی پروانه طبابت و ورود به پرونده جعل‌کنندگان پروانه طبابت خبر داد.

محمدرضا اسدی از شناسایی شبکه متخلف صدور پروانه طبابت خبر داد و اظهار کرد:

بخش عمده‌ای از شبکه پرسابقه صدور مجوز ‎غیرقانونی پروانه طبابت در ‎نظام پزشکی شناسایی و متلاشی شد و متخلفین به مراجع قانونی معرفی شدند.

مکاتبات جهت ‎ابطال ‎پروانه طبابت‌های صادر شده غیرقانونی نیز انجام شد و منتظر دریافت هرگونه اطلاعات درخصوص کسب مجوزهای غیرقانونی فعالیت، هستیم.

کشف ۷۸ تخلف در صدور پروانه طبابت

وی گفت درباره شبکه متخلف صدور پروانه طبابت همچنین گفت:

در یک دوره از بررسی‌های صورت‌گرفته، ۷۸ تخلف در زمینه صدور مجوز پروانه طبابت کشف کردیم که تاکنون ۲۱ ‎پروانه طبابت ابطال و ۸ کارمند متخلف به مراجع ذی‌صلاح معرفی شده‌اند. بررسی دیگر پروانه‌های فعالیت غیرمجاز صادر شده نیز در حال انجام است.

مشاوره راه اندازی کلینیک

سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی ادامه داد:

سه رابط متخلف خارج از سازمان نظام پزشکی، تعدادی از کارمندان متخلف سازمان و برخی کارمندان متخلف در دانشگاه‌های علوم پزشکی را شناسایی و به مراجع قانونی معرفی کرده‌ایم.

اسدی درباره جزئیات تخلف این افراد تصریح کرد:

پزشکان، دندانپزشکان و برخی دیگر از گروه‌های پزشکی برای اخذ پروانه طبابت باید سابقه شغلی داشته باشند؛ برای اخذ پروانه مطب در شهر بزرگی مانند تهران نیاز است که فرد حدوداً به مدت ۸ سال در مناطق اطراف تهران کار پزشکی کند تا بتواند در داخل تهران پروانه طبابت بگیرد. رابطین خارج از سازمان نظام پزشکی در ارتباط با کارمندان متخلف، اقدام به تسهیل شرایط صدور پروانه طبابت در شهرهای بزرگ کرده بودند؛ به عبارت دیگر شرایط اخذ مجوز پروانه طبابت در شهرهای بزرگ برای برخی فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی توسط متخلفین، تسهیل شده است که این مسئله علاوه بر کاهش دسترسی مردم مناطق محروم به پزشکان، باعث تبعیض بین پزشکان می‌شد.

اسدی گفت:

بیش از ۲۰۰۰ پرونده دیگر در دست بررسی است تا تخلفات احتمالی در زمینه صدور مجوز پروانه مطب، شناسایی شود.

سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی اعلام کرد:

بخش دیگری که در حال ورود به آن هستیم، پروانه‌های طبابت جعلی است‌. طبق گزارش‌های رسیده، برخی افراد غیر پزشک با جعل پروانه‌های طبابت، اقدام به فعالیت درمانی می‌کنند که برخورد با متخلفین این حوزه نیاز به همکاری با دستگاه‌های قضایی و امنیتی و حتی نیروی انتظامی دارد و در این راستا رایزنی‌ها در حال انجام است.

منبع: tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا