اخبار

افزایش ۲ برابری عرضه آنتی بیوتیک و ایبوپروفن

آنتی بیوتیک ها برای درمان یا پیشگیری از برخی از انواع عفونت های باکتریایی استفاده می‌شوند. آنها باکتری ها را از بین می‌برند یا از تکثیر و گسترش آنها جلوگیری می‌کنند. آنتی بیوتیک ها در برابر عفونت های ویروسی موثر نیستند. این شامل سرماخوردگی، آنفولانزا، بیشتر سرفه ها و گلودرد می‌شود. محمد پیکان‌پور مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از افزایش عرضه آنتی بیوتیک و ایبوپروفن در کشور خبر داد.

خدمات مدیریت اینستاگرام پزشکان

محمد پیکان‌پور درباره عرضه آنتی بیوتیک اظهار داشت:

عرضه انواع آنتی بیوتیک و ایبوپروفن در داروخانه های سطح شهر در یک ماه گذشته بیش از ۲ برابر شده است.

محمد پیکان‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:

در رابطه با تأمین سوسپانسیون‌های آنتی بیوتیک در بازار، علاوه بر افزایش واردات به عنوان مکملی برای تامین بازار، تولیدات داخلی نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود:

در مهر ماه امسال ۴.۵ میلیون واحد سوسپانسیون آنتی بیوتیک روانه بازار شده که این عدد در آبان ۱۴۰۱ به ۸.۵ میلیون واحد رسیده است که تأمین از هر دو مسیر تا اشباع بازار ادامه خواهد داشت.

پیکانپور ادامه داد:

شربت و سوسپانسیون استامینوفن هم در مهر ماه ۱.۵ میلیون واحد روانه بازار شده بود که این رقم در آبان ۱۴۰۱ به ۶ میلیون واحد رسید.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تاکید کرد:

تولید و عرضه سوسپانسیون ایبوپروفن در مهر ماه ۳۰۰ هزار واحد بوده که در آبان ۱۴۰۱ به ۲.۴ میلیون واحد افزایش یافته است.

پیکانپور افزود:

با همت تولیدکنندگان و همکاری عوامل زنجیره تأمین، مابقی اقلام دارویی هم به همین ترتیب در حال افزایش تولید و عرضه به بازار هستند و آثار آن به زودی در قفسه داروخانه‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× 4 = 28

دکمه بازگشت به بالا