اخبار

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران: تاسیس مطب برای پزشکان جوان باید تسهیل شود

برای اینکه کسب و کار پزشکی شما موفق باشد، در ابتدا به یک برنامه واضح و دقیق نیاز دارید تا کارها طبق برنامه پیش برود و بتوانید مطب پزشکی خصوصی خود را با موفقیت راه اندازی کنید. با این حال تاسیس مطب برای پزشکان جوان یک فرآیند چالش برانگیز است. برای تبدیل شدن به یک پزشک سال‌ها آموزش می‌بینید و راه اندازی کلینیک اولین گام شروع کار شما است. اخیرا رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با حضور در برنامه صف اول به تشریح مهمترین مسائل و مشکلات جامعه پزشکی کشور پرداخته است و بر لزوم تسهیل فرآیند تاسیس مطب برای پزشکان جوان تاکید کرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، محمد رئیس زاده در این برنامه اظهار داشت:

دوران دو سال و نیم کرونا یک دوران بسیار دشواری بود و حقیقتاً جامعه پزشکی، همه کادر بهداشت و درمان کشور، پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، داروسازان و همه مسئولین حوزه سلامت حقاً و انصافاً روسفید بیرون آمدند. یک جایی مقام معظم رهبری فرموده بودند که پزشکان ما در دوران جنگ روسفید از آب بیرون آمدند، می‌خواهم عرض کنم در دوران کرونا هم جامعه پزشکی و سلامت ما سربلند و روسفید بیرون آمدند و تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید در عرصه بهداشت و درمان؛ نمایانگر همین جان فشانی کادر پزشکی است.

دکتر محمد رئیس زاده ضمن اشاره به این که مهم‌ترین سرمایه جامعه پزشکی اعتماد مردم است، درباره تسهیل تاسیس مطب برای پزشکان جوان خاطرنشان کرد:

زیربنای این اعتماد؛ توانمندی فارغ التحصیلان ما است. این توانمندی از کجا نشأت می‌گیرد، از رعایت استانداردهای آموزشی. اگر آموزش ما یک آموزش استاندارد و قوی‌ای نباشد این اعتماد و این احترام در چشم مردم ایجاد نخواهد شد. بنابراین ما موظفیم این استانداردها را رعایت کنیم، اما در کنار این ناظر وضعیت کشور هم هستیم. در همین چند سال گذشته به خصوص امسال اینها تسهیل می‌شود به خصوص رشته‌هایی که نیازمندیم شرایط را تسهیل می‌کنیم که دوستان بسیاری وارد شوند؛ بنابراین هم رعایت استانداردها لازم است و هم تسهیل شرایطی که دست و پا گیرند و ممکن است خیلی هم به آموزش ما ضربه نزنند آنها را هم باید تسهیل کرد که دوستان ما وارد شوند.
ما در سازمان نظام پزشکی به جد طرفدار تسهیل فضای کسب و کار برای پزشکان جوان هستیم. برای نیروهایی که تازه فارغ التحصیل می‌شوند در همه رشته‌ها. باید تسهیل کنیم، این مشکلاتی که در آینده داریم یک مقدارش ناشی از همین سختی فضای کسب و کار است. قانون تسهیل فضای کسب و کار که اردیبهشت امسال در مجلس مصوب شد، این اجازه را می‌دهد که ما به همین فارغ التحصیلان جوان اجازه زدن مطب را در هر جایی که می‌خواهند بدهیم. الان می‌دانید برای مجوز مطب در کلانشهرها بخصوص امتیازاتی لازم است که این امتیازات هم با فعالیت در مناطق محروم کسب می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت:

ساز و کار این امتیازها را وزارت بهداشت تعیین می‌کند یعنی وزارت بهداشت می‌گوید که به این فرد با این شرایط شما می‌توانید مجوز مطب بدهید. صادر کننده مجوز مطب و نظارت بر آن و تمدید آن؛ سازمان نظام پزشکی است. بنابراین اگر در دولت بر اساس همین قانون تسهیل فضای کسب و کار به این جمع بندی برسند که این امتیازات حذف شود، سازمان نظام پزشکی هم استقبال می‌کند و هم آمادگی دارد با مسئول این کار در وزارت اقتصاد جلساتی داشتیم و نامه زدیم آمادگی خود را اعلام کردیم. لازم است این ضوابط از طرف وزارتخانه در تعامل با وزارت اقتصاد تبیین و تسهیل شود تا ما بر اساس آن بتوانیم شرایط کسب و کار را برای همکارانمان فراهم کنیم که به جد ما مدافع این قصه هستیم و دنبال می‌کنیم که محقق شود.

منبع: mehrnews.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 18 = 24

دکمه بازگشت به بالا