سایت و سئوشبکه های اجتماعی

پزشکان بخوانند، سرمایه گذاری روی سایت یا اینستاگرام

اهمیت دارا بودن سایت و پیج اینستاگرام برای پزشکان

شما چه یک پزشک تازه‌کار باشید و چه سال‌ها از فعالیتتان گذشته باشد، نیاز به جذب بیماران جدید خواهید داشت. چراکه تنها باوجود بیماران است که یک پزشک می‌تواند گردش مالی مناسبی داشته باشد. حال امروزه برای جذب بیمار روش‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از این روش‌ها حضور در اینستاگرام یا دارا بودن وبسایت پزشکی می‌باشد. سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام برای پزشکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یک پزشک با دارا بودن وبسایت پزشکی می‌تواند به بیماران خود اطلاعاتی که نیاز دارند را ارائه نماید. همچین از جستجوی گوگل موفق به جذب بیماران جدید خواهد شد.

حال اگر وبسایت سئو شده‌ باشد نیز، صفحات آن در نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند و این‌گونه مخاطبان پزشک روزبه‌روز افزایش می‌یابند. دارا بودن پیج اینستاگرام نیز می‌تواند در جذب بیماران جدید بسیار مؤثر باشد و هر پزشکی با حضور در این شبکه اجتماعی می‌تواند شهرت فراوانی کسب کند.

چراکه اینستاگرام پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در کشور ما بوده و میلیون‌ها کاربر ایرانی فعال دارد. به همین دلیل بستری بسیار مناسب برای رشد، پیشرفت و مشهور شدن پزشکان تلقی می‌شود. از طریق اینستاگرام به‌راحتی می‌توانید دیده شوید و در کوتاه‌ترین زمان پروسه جذب بیماران جدید صورت می‌پذیرد.

اما اگر پزشک هستید برای سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام نیاز به‌صرف وقت و زمان خواهد بود و شما می‌توانید امور مربوط به آن‌ها را برون‌سپاری کنید. چراکه پزشکان به علت مشغله کاری زیاد، معمولاً فرصت انجام این امور را ندارند.

سرمایه‌گذاری روی سایت بهتر است یا اینستاگرام؟

این سؤالی است که معمولاً در ذهن پزشکانی که می‌خواهند به‌تازگی فعالیت خود در دنیای مجازی آغاز کنند، مطرح می‌شود. سایت و اینستاگرام پزشکی هر دو مکمل یکدیگر هستند. شما با اینستاگرام به‌راحتی دیده‌شده و مشهور خواهید شد و به سایت نیز برای شهرت هرچه بیشتر و اعتمادسازی مخاطبان نیاز خواهید داشت؛ اما اینستاگرام و سایت تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند و نیاز است که این مسئله را مو شکافانه‌تر بررسی نماییم. به همین دلیل در زیر به بررسی تفاوت سایت و اینستاگرام برای پزشکان پرداخته‌ایم:

تفاوت سایت و اینستاگرام برای پزشکان

 

  • هزینه

اولین تفاوت سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام هزینه می‌باشد. شما برای راه‌اندازی یک سایت نیاز به پرداخت برخی هزینه‌ها خواهید داشت. همچنین باید برای دریافت برخی مجوزها نیز اقدام کنید که به‌خودی‌خود موجب افزایش هزینه‌هایتان خواهد شد؛ اما ایجاد یک پیج اینستاگرام هیچ هزینه‌ای ندارد و به‌راحتی در چند دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید. پس ازنظر هزینه سرمایه‌گذاری بر روی اینستاگرام بهتر از سایت خواهد بود.

  • شهرت و شناخته شدن

شناخته شدن و کسب شهرت در اینستاگرام برای یک پزشک بسیار آسان‌تر خواهد بود. خصوصاً اگر به‌تازگی فعالیت خود را شروع کرده باشد؛ اما در خصوص سایت این‌گونه نخواهد بود، چراکه پس از راه‌اندازی آن، کار شما تازه آغاز می‌شود. شما باید رتبه سایت را افزایش دهید تا بتوانید به جذب بیمار بپردازید. به همین دلیل شهرت یافتن از طریق سایت زمان‌برتر از اینستاگرام خواهد بود.

  • خطر فیلتر شدن

اگر قصد سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام را دارید، باید خطر فیلتر شدن را نیز در نظر داشته باشید. همه ما می‌دانیم که هر یک از شبکه‌های اجتماعی در هرزمانی ممکن است فیلتر شوند. این‌گونه اگر تنها منبع درآمدی شما اینستاگرام باشد، در صورت فيلترينگ درآمدتان را از دست خواهید داد؛ اما سایت خطر فیلتر شدن ندارد و با کمک آن همیشه بیماران ثابت خود را خواهید داشت. به همین دلیل سایت ازنظر فیلترینگ نسبت به اینستاگرام برتری دارد.

  • اعتبار

از گذشته تاکنون سایت همواره اعتبار بیشتری نزد مخاطبان داشته است. درصورتی‌که پیج اینستاگرام معمولاً اعتبار کمتری دارد و در اعتمادسازی نزد مخاطبان ضعیف‌تر عمل می‌کند. به همین دلیل سایت ازنظر اعتبار به اینستاگرام برتری دارد.

  • روش‌های تبلیغات

دیگر تفاوت سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام روش‌های تبلیغات در آن‌ها می‌باشد. شما از طریق سایت می‌توانید از روش‌های مختلفی همچون رپورتاژ آگهی، گوگل ادز، تبلیغات بنری، تبلیغات همسان و… استفاده کنید. درحالی‌که در اینستاگرام تنها می‌توانید از یک روش تبلیغاتی استفاده کنید و آن‌هم این است که از پیج‌هایی با فالوور بالا بخواهید که صفحه شما را تبلیغ کنند.

  • ارائه اطلاعات

ازنظر ارائه اطلاعات نیز سایت نسبت به اینستاگرام برتری دارد. برای مثال فرض کنید می‌خواهید در خصوص یک بیماری، علائم، درمان و پیشگیری آن به بیماران خود اطلاعات ارائه دهید. در این صورت یک مقاله کامل و جامع در این خصوص نگارش کرده و در سایت قرار می‌دهید. این در حالی است که برای نگارش کپشن در اینستاگرام شما با محدودیت روبرو بوده و نمی‌توانید اطلاعات کاملی در اختیار بیماران خود قرار دهید.

  • کاربران متفاوت

دیگر تفاوت سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام تفاوت کاربران آن‌ها می‌باشد. اگر شما پستی را در اینستاگرام قرار دهید و حدود هزار نفر از آن بازدید کرده باشند، ممکن است از این تعداد حدود دو الی سه نفر برای درمان به شما مراجعه کنند. این در حالی است که اگر همین تعداد کاربر از صفحات سایت شما بازدید کنند، حداقل ده نفر از آن‌ها با شما تماس خواهند گرفت.

چراکه معمولاً بیمارانی که از طریق سایت با شما ارتباط برقرار می‌کنند، تصمیم جدی‌تری خواهند داشت. درحالی‌که بسیاری از کاربران اینستاگرام تنها برای وقت‌گذرانی و سرگرم شدن در این پلتفرم حضور دارند و ممکن است قصد جدی نداشته باشند. به همین دلیل برای سرمایه ‌گذاری روی سایت یا اینستاگرام باید به این مسئله نیز توجه کافی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × = 24

دکمه بازگشت به بالا