مدیریت

اهمیت برندسازی در حرفه پزشکی

مزیت های یک برند و برندسازی چیست؟

اینطور که معلوم است، مزیت های آن بسیار است و اهمیت برندسازی و تبلیغات پزشکی فقط در فضای مراقبت های بهداشتی، به ویژه در دوره ای که مصرف گرایی و انتخاب ها تعریف کننده هستند، در حال افزایش است.

این برای بسیاری از ارائه دهندگان که به طور معمول مجبور نبوده اند در خصوص وجهه عمومی و میزان دسترسی خود فکر کنند، دنیای جدیدی است. اما صنعت مراقبت های بهداشتی قدیمی در حال از بین رفتن است، و راه را برای بازارهایی که بیشتر به خرده فروشی ها شباهت دارند، باز می کند.
این نه تنها یک چالش بلکه یک فرصت محسوب می شود، زیرا ارائه دهندگانی که یک استراتژی مناسب برای برندسازی در نظر می گیرند، آماده جذب سهم بیشتری از بازار هستند.

جلب مشارکت رهبران و سهام داران و احترام به مصرف کننده همگی جزئی از مؤلفه های یک استراتژی موفق برندسازی هستند. جف لاگاس

چالش های برندسازی

فرصت ها برای برندسازی پزشکی همراه با چالش های افزایش انتخاب مصرف کننده ایجاد می شوند. این چیزی است که بیمارستان ها و سیستم های بهداشتی هنوز به آن عادت نکرده اند.

جاستین وارتل، مدیر عامل Monigle می گوید: “در دنیای مراقبت های بهداشتی، ما به طور تاریخی با کنترل تجربیات عمل کرده ایم.” ما به افراد می گوییم که برو آنجا، این کار را انجام بده، برو این متخصص را ببین و طبق تجربه، مردم این کار را می کنند.” درنتیجه عملا مردم با بازاریابی دهان به دهان جذب یک پزشک می شوند.

مولفه های مورد نیاز برای برندسازی

برای اینکه یک سیستم بهداشتی با برندسازی به یک برند موفق تبدیل شود، به برخی مؤلفه های زیر نیاز دارد:

  1. صرفاً داشتن یک لوگو چشم نواز مطرح نیست (هرچند که می تواند به شما کمک کند).
  2. درک واقعی مخاطب و تعهد به تولید بینش و روند جمع آوری داده ها بسیار مهم است تا بتوانید ستون های برند خود را تعریف کنید. بدانید مصرف کنندگان از شما چه می خواهند. عملاً باید بازار هدف مشخصی داشته باشید.
  3. باید اطمینان حاصل شود که برند در تمام ابعاد تجربیات مصرف کنندگان و افرادی که در سازمان کار می کنند، رسوخ کند.

پیاده سازی این قسمت احتمالا سخت ترین بخش اجرا است. رفتار افراد و پرسنل در خصوص ارتباط و برخورد با بیمار باید تأثیرگذار باشد. وارتل

رویارویی با یک چالش

اولین قدم در یک استراتژی جدید برای برندسازی، تقویت تیم رهبری پیرامون ایده است. این مقدمات آنچه را که سازمان می خواهد انجام دهد، تعیین می کند. همه افراد باید در این خصوص موافقت خود را اعلام کنند و یک روش خوب برای انجام این کار، به ویژه در سطح رهبری، تأکید بر تأثیری است که یک برند موفق می تواند در تجارت داشته باشد.

یکی از موفق ترین کمپین های برندسازی مجدد که وارتل بخشی از آن بوده است، برندسازی و تصویرسازی مجدد مرکز مراقبت های بهداشتی Northwell Health، یکی از بزرگترین سیستم های بهداشتی در شمال شرقی آمریکا، است.

پیشتر، سیستم بهداشت و درمان Long Island Jewish با یک مشکل، هر چند کوچک، مواجه بود.

برای رفع این مشکل، مایکل داولینگ، مدیر عامل شرکت، تیم خود را از طریق یک فرآیند بازنگری جامع هدایت کرد که عضلات بازاریابی سیستم را تحت فشار قرار داد و به تجربیات گذشته برندسازی مجدد سایر سیستم های مهم متکی شد.

با وجود تعداد بسیار بیمارستان ها در سیستم، که همگی آنها درگیر احساس هدف و وحدت مشترک هستند، Northwell رشد کرد و به چهاردهمین سیستم خدمات درمانی بهداشتی در کشور تبدیل شد. در کل، این سیستم بیش از 6،600 تختخواب و بیش از 13000 پرستار را شامل می شود و با بیش از 10،000 پزشک در زمینه ها و تخصص های مختلف از سراسر کشور در ارتباط است.

بازاری که در آن فعالیت می کند از معدود بازارهای موجود در کشور است که ارزش بالایی دارد و بر روی نوآوری و جدیدترین فناوری متمرکز است. اکثر بازارهای ایالات متحده برای فناوری و نوآوری چنین ارزشی قائل نیستند. تعداد بسیار کمی از برند های تجاری به این موقعیت در بازار دست یافتند. وارتل

درنتیجه

استراتژی برند روی تعیین آینده مرکز پزشکی متمرکز است. استراتژی برند تماماً در مورد آن گرایش رو به جلو بوده است و به این دلیل کارساز است که نه تنها بیماران برای نوآوری بسیار ارزش قائل هستند، بلکه به این خاطر که همه سهامداران، از پزشکان گرفته تا پرستاران، به این جهت گیری مدرن اهمیت می دهند.

سازمان های دیگر استراتژی های برندسازی مشابهی را آغاز کرده اند. سیستم بهداشت و درمان Adventist مستقر در فلوریدا در حال شروع به برندسازی مجدد گسترده ای در سیستم خود است که این سیستم کار خود را با نام AdventHealth از سال آینده آغاز خواهد کرد. سیستم های بهداشت و درمان ماین شرقی، که تا همین اواخر منطقه اصلی بنگور و “پایین شهر” ایالت را تحت پوشش قرار می داد، در 1 اکتبر طی برندسازی نام برند خود را تغییر دادند، که به معنای منعکس سازی دامنه رو به رشد خدمات خود و جذب بیماران دیجیتالی بود.

و در سال 2016، Ascension Health حوزه های تخصصی خود را در دو بخش جدید مجددا سامان داد و در طی اقدام برندسازی مجدد، نام برخی از بیمارستان های شبکه بهداشت Ascension Michigan خود را تغییر داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × = 24

دکمه بازگشت به بالا